INTERNATIONAL POLICE ASSOCIATION - MIĘDZYNARODOWE STOWARZYSZENIE POLICJI REGION KARPACKI

W dniu 20 marca 2023 roku Karpacki Oddział Straży Granicznej w Nowym Sączu odwiedził Clive Wood – Prezydent Sekcji Angielskiej International Police Association (IPA) wraz z 4 osobami towarzyszącymi (emerytami policji Angielskiej i członkami Sekcji Angielskiej IPA), z którymi w poprzedni weekend świętował swoje urodziny w okolicach jeziora Rożnowskiego na Sądecczyźnie. Spotkanie w siedzibie naszego Regionu zostało zaplanowane już w zeszłym roku w czasie osobistej rozmowy z kolegą Clive i szczęśliwie doszło do skutku.

W dniu 3 września 2022 roku Region Karpacki IPA (International Police Association) zorganizował wycieczkę rowerową pod hasłem „Bezpieczny powrót do szkoły”. Odbyła się ona po ścieżce rowerowej Velo Dunajec na trasie Nowy Sącz – Jazowsko.

Szanowni Koleżanki i Koledzy, Przyjaciele,

zgodnie z uchwałą nr 3/2021 Prezydium naszego Regionu Karpackiego, na podstawie § 15a ust. 8 Statutu International Police Association Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji Sekcja Polska oraz § 66 Regulaminu działania Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, serdecznie zapraszam na Walne Zebranie Członków Regionu IPA Karpackiego, które odbędzie się w dniu 5 listopada 2021 roku w m. Łącko (karczma u Klagów) o godz. 17:00.

Celem zebrania jest między innymi wybór Przewodniczącego Prezydium Regionu i Członków Prezydium Regionu jak również Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej i jej członków, na kolejną kadencję. W załączeniu przesyłam program zebrania.

Nasze zebranie jest nie tylko bardzo ważne z powodu wyborów ale również z powodu zbliżającego się jubileuszu 10-lecia powstania naszego Regionu, który to obchodzić będziemy w czerwcu 2022 roku.

Bardzo proszę o potwierdzenie udziału w zebraniu do dnia 28.10.2021 (email, telefon, sms, czy Signal; proszę podać również ilość osób towarzyszących). Po obradach odbędzie się spotkanie integracyjne, dlatego istotna jest liczba osób aby przygotować odpowiednią ilość posiłków. W przypadku zgłoszenia się takiej ilości osób, która uniemożliwi wybór nowych władz Regionu i Komisji Rewizyjnej, kadencja organów zostanie przedłużona zgodnie z dotychczasowymi przepisami "covidowymi" a spotkanie integracyjne odbędzie się niezależnie od ilości osób. Serdecznie zachęcam do czynnego udziału w życiu Naszego Regionu, co jest również obowiązkiem każdego z nas. Mam nadzieję że z naszej łącznej ilości 95 członków przybędzie chociaż połowa ;) Szczególnie proszę o pomysły i pomoc w organizacji  nadchodzącego Jubileuszu 10-lecia. Zapraszam również z osobami towarzyszącymi. Koszt spotkania integracyjnego: dla członków Regionu - 0zł, dla osób towarzyszących - 50 zł/osobę (cena obejmuje danie obiadowe, napoje, kawa, herbata, ew. zimna płyta, kwaśnica; napoje inne we własnym zakresie).

Serdecznie zapraszam!

SERVO PER AMIKECO!!!

Zbigniew Tomaszek - Przewodniczący Regionu

Program zebrania .pdf

W dniach 22-25.09.2021 gościliśmy na terenie naszego Regionu Członków Prezydium Sekcji Krajowej IPA Czarnogóry. Głównym celem wizyty naszych gości było podpisanie porozumienia pomiędzy Sekcjami Krajowymi Polski i Czarnogóry. Prezydent Sekcji Czarnogóry brał również udział w konferencji międzynarodowej, na której uczestnikiem oraz prelegentem był m.in. członek naszego Regionu Karpackiego i Komendant KaOSG kol. płk SG Stanisław Laciuga. Nasz Region Karpacki brał czynny udział w organizacji przedsięwzięć.

joomplu:223joomplu:230


Gości którzy nie uczestniczyli w konferencji miałem zaszczyt zapoznać z naszymi okolicami i przedstawić im po krótce zasady naszej działalności IPA i SG.
W imieniu swoim i Prezydium Sekcji Polskiej IPA Szczególnie dziękuję Komendantowi Karpackiego Oddziału Straży Granicznej za umożliwienie odpłatnego wykorzystania pojazdów służbowych.

Servo per Amikeco!

Zbigniew Tomaszek – przewodniczący Regionu

W dniu 10.09.2021r. w godzinach popołudniowych, w siedzibie Karpackiego Oddziału Straży Granicznej i jednocześnie w siedzibie naszego Regionu, odbyło się zebranie Prezydium Zarządu Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Przed obradami członkowie Prezydium mieli okazję zwiedzić salę tradycji.

joomplu:221joomplu:222

Serdecznie dziękujemy Komendantowi Karpackiego Oddziału Straży Granicznej za udostępnienie pomieszczeń.

Latem tego roku, w dniu wolnym od wykonywania obowiązków służbowych, miałem niezwykłą okazję i wielką przyjemność gościć u naszych Greckich Przyjaciół w ich głównej siedzibie w Atenach.

Tego wielkiego zaszczytu doznałem dzięki niezwykłemu koledze i przyjacielowi Christos Parginos, którego poznałem kilka lat wcześniej w Joaninie. Kolega Christos pełni wiele funkcji w IPA, m.in. jest Zastępcą Skarbnika Sekcji Greckiej oraz Sekretarzem Generalnym Regionu Joanina.

joomplu:214

Zostałem bardzo miło powitany przez Sekretarza Generalnego - Vassilios Papas, Pierwszego Wiceprezesa - Zacharioudakis Manolis, Trzeciego Wiceprezesa - Makridaki Irini, Skarbnika - Kalamboukas Achilleas, Zastępcę Skarbnika - Christos Parginos, Przewodniczącego Regionu Corinthia - Spyrakou Apostolou, Przewodniczącą Regionu Florina - Nalpantidou Paraskevi, Przewodniczącego Regionu Chalkidiki - Palli Dimitriou oraz Przewodniczącego Regionu Viotia - D. Tzitzokos Ioannis.

Gospodarze zaprezentowali mi nowo wyremontowane biura, których wygląd istotnie robił wielkie wrażenie. Jestem pełen podziwu dla ich pracy i zaangażowania. Atmosfera spotkania pokazała mi po raz kolejny, jak wielką siłą jest Przyjaźń i jak ważna jest dla nas idea SERVO PER AMIKECO.

joomplu:217

Żegnając się wyraziłem pragnienie, aby w najbliższej przyszłości móc odwzajemnić gościnność w Polsce.

Grecja to niezwykły kraj, tak jak niezwykli są ludzie tam mieszkający, szczególnie nasi przyjaciele z IPA.

W imieniu swoim oraz Prezydium Sekcji Polskiej IPA serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie i wierzę, że niebawem zobaczymy się w Polsce. Szczególne podziękowania dla mojego odpowiednika w Grecji - przyjaciela Christosa!

Servo per Amikeco!

Zbigniew Tomaszek – zastępca Skarbnika Sekcji Polskiej IPA

W dniach 28 czerwca - 11 lipca, biegacze Sławek Hardo i Łukasz Domin podejmą się wyzwania przebiegnięcia 1111 km w 14 dni ze Świnoujścia do Dubiecka (woj. podkarpackie). Poprzez bieg Panowie chcą zebrać 100 000 zł potrzebne na leczenie Liama Tomaszewskiego, Oli Wilk i Kacpra Zięby.

IPA Region Karpacki reprezentuje Krzysztof Kosecki.

joomplu:210

 

Więcej informacji na https://zrzutka.pl

Prezydium Regionu postanawia zwołać Walne Zebranie regionu na dzień 31 stycznia 2019r. na godzinę 15.30. Zebranie członków regionu odbędzie się w budynku sztabu Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w sali odpraw.

Program zebrania:
1. Rozpoczęcie obrad i stwierdzenie prawomocności zebrania, wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta, wybór komisji skrutacyjnej oraz komisji uchwał i wniosków;
2. Przedstawienie sprawozdań przez Przewodniczącego oraz Skarbnika Regionu;
3. Przedstawienie sprawozdania przez Komisję Rewizyjną za 2018r. i podsumowanie działalności zarządu za miniony rok;
4. Głosowania nad przyjęciem złożonych sprawozdań;
5. Przedstawienie planu finansowego i preliminarza na rok 2019 oraz głosowanie nad ich przyjęciem;
6. Przedstawienie szczegółowych ustaleń, zadań i kierunków działalności regionu
na 2019r. oraz głosowanie nad przyjęciem ustaleń, zadań i kierunków działalności regionu na ten rok;
7. Uroczyste wręczenie legitymacji dla osób Zasłużonych dla Sekcji Polskiej IPA;
8. Wręczenie legitymacji na rok 2019r. członkom regionu, którzy mają uregulowane opłaty członkowskie do końca 2018r.;
9. Wolne wnioski;
10. Zakończenie zebrania.

Pobierz...