W dniu 25 maja 2024 roku na Strzelnicy Sportowej Ligii Obrony Kraju w Nowym Targu odbył się turniej strzelecki z okazji Święta Straży Granicznej i XX-lecia przystąpienia Straży Granicznej do IPA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji). Nasz Region Karpacki IPA zorganizował imprezę w ramach corocznego Turnieju o Puchar Prezesa Małopolskiej Grupy Wojewódzkiej IPA. Była to pierwsza w tym roku impreza w cyklu turniejów o puchar Prezesa MGW IPA.

W zawodach wzięło udział 10 drużyn, wśród których nie zabrakło m.in. naszych przyjaciół z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu oraz Zasłużonych dla Sekcji Polskiej i sympatyków

Zawodnicy strzelali w dwóch konkurencjach. Pierwszą z nich było strzelanie z pistoletu sportowego na dyskancie 25 metrów. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął kol. Janusz GRABARZ reprezentujący barwy IPA Gorlice, drugie miejsce zajęła kol. Joanna TOMASIK reprezentująca barwy IPA Nowy Sącz, zaś trzecie miejsce zajął kol. Dariusz BABIAK reprezentujący barwy Regionu IPA Nowy Targ.

Druga konkurencja polegała na strzelaniu z karabinka sportowego na dystans 100 metrów. W tej konkurencji pierwsze miejsce zajął kol. Jan KULA reprezentujący barwy IPA Gorlice, drugie miejsce kol. Wiesław PETLEWICZ zaś trzecie kol. Marcin GUT – obydwaj reprezentujący IPA Nowy Targ.

W kwalifikacji drużynowej najlepsi okazali się koledzy z IPA Gorlice, którzy wystawiając kilka drużyn zajęli pierwsze i trzecie miejsce, natomiast drugie miejsce na podium zajęli koledzy
z Regionu Nowy Targ.

Tabele wszystkich wyników:

IPA 2024 N TARG SG Wynik drużyna Karabin + pistolet

IPA Nowy Targ SG 2024 WYNIKI DWUBÓJ Indywidualnie

IPA Nowy Targ SG 2024 WYNIKI Pistolet Indywidualnie

IPA Nowy Targ SG 2024 WYNIKI Karabin Indywidualnie

Wydarzenie było również okazją do wręczenia legitymacji dla rekomendowanych przez nasz Region Zasłużonych dla Sekcji Polskiej IPA. Legitymacje w imieniu Prezydenta Sekcji Polskiej – kol. Piotra WÓJCIKA wręczył członek Komisji Rewizyjnej Sekcji Polskiej IPA – kol. Wojciech FRAŃCZAK.

Wszyscy uczestnicy, również ci nie wchodzący w skład drużyn, otrzymali dyplomy za udział. Wydarzenie przebiegło w przyjaznej i wesołej atmosferze. Każdy obecny mógł zasmakować specjalnej grochówki przygotowanej przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Kosnowej oraz kiełbasek z grilla ufundowanych m.in. przez Zakład Mięsny „Leśniak” z Nowego Sącza. Nie zabrakło też owoców i soków ufundowanych przez „Owoc Łącki” z Łącka oraz „Tłocznię Maurera” z Zarzecza.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i zapraszamy następnym razem. Dziękujemy naszym kolegom i przyjaciołom – Wiesławowi PATLEWICZOWI i Grzegorzowi SKRZYPKOWI z ekipą za merytoryczne i techniczne przygotowanie oraz bezpieczne przeprowadzenie strzelania.

Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju kierujemy do:

– Prezesa firmy „ERBET” – Tomasza Ćwikowskiego,

– Prezesa firmy „OWOC ŁĄCKI KONCENTRATY” – Jana Golonki,

– Prezesa firmy „TŁOCZNIA MAURERA” – Krzysztofa Maurera,

– Prezesa Zakładów Mięsnych „LEŚNIAK” – Wiesława Leśniaka,

– wszystkich Pań z Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Kosnowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *